Cizre'de bir kadın daha başından vurularak katledildi

16:24

JINHA

ŞIRNEX - Cizre'nin Cudi Mahallesi'nde Zeynep Yılmaz isimli kadın başından vurularak yaşamını yitirdi. Mahalleye yönelik saldırılarda çok sayıda kişinin yaralı olduğu bildirildi. Silopi'de ise engelli bir genç polis tarafından vurularak ağır yaralandı.

Akşam saatlerinde saldırıların yoğunlaştığı Cizre'de Cudi Mahallesi'ne yönelik toplarla saldırı düzenleniyor. Mahallede Zeynep Yılmaz (45) isimli kadın başından vurularak ağır yaralandı. Uzun süre müdahale edilemeyen Zeynep yaşamını yitirdi. Cudi Mahallesi'ne yönelik saldırılarda çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Cizre'de bu gün içinde Hediye Çete ve Güler Yamalak'ta polis kurşunuyla yaralanmış 8 aylık hamile olan Güler bebeğini kaybetmişti. Cizre'de 3 çocuk annesi Hediye Şen'de saldırılarda 8 kurşunla evinin önünde yaşamını yitirmişti.

Öte yandan Sıkıyönetimin 7'inci gününde olduğu Silopi'de devlet güçleri halkın direnişi kırılmayınca saldırılarını yoğunlaştırdı. Başak Mahallesi'nde özel harekat polisleri i zihinsel engelli Egit Kaçar (22) isimli bir genci karnından vurdu. Ağır yaralanan Egit Kaçar yurttaşların yardımıyla battaniyeye sarılarak vurulduğu yerden alınıp bir yurttaşın evine götürüldü. Ambulansların ve sağlık ekiplerinin giremediği mahalleye çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Cudi Mahallesi'nde bulunan Üzenler Otel'in de özel hareket polisler tarafından kargaha dönüştürüldüğü öğrenildi. Otel sahibi Sait Üzen, polis ve askerlerin kendisinin ve ailesinin kullandığı otelden yaka paça dışarıya atıldığını ifade etti. Hiçbir gerekçe gösterilmeden oteline el konulduğunu ve otelin teras katına özel harekatçıların konuşlandırıldığını söyleyen Sait, "Bana küfür ve hakaret ettiler. 'Eğer burayı terk etmezsen zorluk çıkartırsan burayı tanklarla başınıza yıkarız' dediler" diye konuştu.

(at-ab/fk)